Przechodzimy do zakładki Ustawienia –> Ustawienia dokumentów –> Szablony dokumentów i klikamy w przycisk „+Dodaj szablon”
W kolejnym kroku wybieramy jakie generatory mają być powiązane z szablonem. W praktyce wybór generatora umożliwia automatyczne wstawienie danych, jakie wybrany generator reprezentuje. To co zawiera każdy z generatorów jest wypisane w nawiasie. Dla przykładu: jeśli chcemy aby w naszym dokumencie była możliwość automatycznego wstawienia sygnatury akt w przedmiocie ogłoszenia upadłości wybieramy generator o nazwie: Informacje o postępowaniu i klikamy „Zapisz”
Jeśli chcemy wybrać więcej niż 1 generator do naszego szablonu należy wcisnąć na klawiaturze przycisk „CTRL” (Systemy Windows) lub CMD (Systemy macOS)
W kolejnym kroku mamy już dostępny właściwy obszar związany z tworzeniem szablonu dokumentu.
- Nadajemy nazwę
- Wybieramy kategorię dokumentu
- Możemy określić rolę w postępowaniu. Ta opcja nie jest obowiązkowa. Ułatwia kategoryzowanie dokumentów
- Określamy orientację dokumentu
- Wysyłka korespondencji seryjnej dla – to pole, w którym mamy do wyboru cztery opcje: Dane kontrahenta, Dane komornika, Hasło członków zgromadzenia oraz skład zgromadzenia wierzycieli. Nas interesują tylko dwie pierwsze opcje. Jeśli wybierzemy opcję: Dane kontrahenta, to będziemy mogli przy tworzeniu jednej korespondencji wygenerować ją dla np. wielu wierzycieli. System automatycznie wstawi spersonalizowane dane wierzycieli z systemu dla każdego wybranego podmiotu np. ustawiając dane Wierzyciela jako odbiorcy kouesnpondencji wychodzącej z systemu.
- W każdej chwili mamy także możliwość zmiany generatorów jakie są wykorzystywane w szablonie
Następnie przechodzimy do tworzenia treści szablonu dokumentu. W obszarze wprowadzania treści klikamy prawym przyciskiem myszy w miejscu gdzie chcemy wstawić generator. Wybieramy: sygnatura akt w przedmiocie ogłoszenia upadłości
Po wybraniu tej opcji w miejscu kursora pojawi się tzw. „short code”. W jego miejscu przy tworzeniu dokumentu z szablonu zostanie wczytana wartość odpowiadająca Upadłości nad którą pracujemy.
Zapisujemy zmiany.
Stworzony szablon jest widoczny na liście Szablonów dokumentów
Szablon można wykorzystać przy tworzeniu korespondencji wychodzącej. Informacje jak skorzystać ze stworzonego szablonu znajdują się tutaj.